Logo akademii Cisco

Kursy


IT Essentials: PC Hardware and Software

IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych.

Program IT Essentils wspiera studentów, którzy chcą przygotować się do pracy na podstawowych stanowiskach w branży ICT, w kilku różnych środowiskach pracy:

  • Korporacyjne lub mobilne środowisko pracy z częstą interakcją z klientem np. technik IT, Administrator IT, technik serwisu i technik komputerowy.
  • Zdalne środowisko pracy, gdzie ważne są interakcje z klientem, szkolenie klientów, systemy operacyjne. Np technik wsparcia zdalnego, technik help desk, technik call center, specjalista IT.
  • Środowisko o ograniczonej interakcji z klientem, gdzie wazne są czynności związane ze sprzętem komputerowym.

Omawiane zagadnienia obejmują budowę, montoaż i konfigurację komputera osobistego, instalację systemu operacyjnego oraz rozwiązywanie podstawowych problemów związanych z działaniem i obsługą komputera i oprogramowana.

Kurs skoncentrowany jest na przekazaniu praktycznych umiejętności i nauce przez ćwiczenia. Dlatego ważnym elementem szkolenia ITE są wirtualne narzędzia edukacyjne takie jak Virtual Desktop oraz Virtual Laptop, które umożliwiają symulację działań na prawdziwym sprzęcie komputerowym – takich, jak np. montaż/demontaż komputera. Pozwalają one na naukę i dokonalenie praktycznych umiejętnosci, niezależnie od miejsca, w jakim się uczeń znajduje, również w domu.